Adidas Q3: Terugbetaling invoerrechten en sterke verkopen stuwen winst
Het Duitse sportmerk Adidas boekt recordresultaten in het derde kwartaal van 2026. Op basis van deze prestaties verhoogt het bedrijf zijn winstverwachting voor heel 2026.
Uit voorlopige cijfers blijkt dat de omzet in het derde kwartaal met negen procent is gestegen tot een recordbedrag van 7,25 miljard euro (8,14 miljard Amerikaanse dollar). Gecorrigeerd voor valuta-effecten bedraagt de omzetgroei zeven procent. De brutomarge stijgt met 2,5 procentpunt tot 54,3 procent.
De bedrijfswinst neemt met 37 procent toe tot 1,01 miljard euro. Daarmee behaalt Adidas de hoogste bedrijfswinst in één kwartaal ooit.
Terugbetaling invoerrechten verhoogt winstverwachting
In het derde kwartaal ontvangt Adidas het grootste deel van de terugbetalingen waarop het aanspraak maakt vanwege Amerikaanse invoerrechten. De terugbetaling van circa 200 miljoen euro draagt rechtstreeks bij aan de verbetering van de brutomarge. Ook sterke verkopen tegen de volledige verkoopprijs ondersteunen de margegroei. Ongunstige valutaontwikkelingen hebben daarentegen een negatief effect.
Op basis van de kwartaalresultaten verwacht Adidas voor heel 2026 een omzetgroei van negen tot tien procent, gecorrigeerd voor valuta-effecten. Ook de winstverwachting wordt naar boven bijgesteld. De bedrijfswinst zal naar verwachting circa 100 miljoen euro hoger uitvallen dan eerder geraamd. Inclusief de terugbetaling van 200 miljoen euro aan invoerrechten zou de bedrijfswinst uitkomen op 2,6 miljard euro.
Adidas besluit in het vierde kwartaal circa 100 miljoen euro opnieuw te investeren in initiatieven die op termijn moeten bijdragen aan efficiëntere bedrijfsactiviteiten. Deze investeringen sluiten aan bij de middellangetermijndoelstellingen van het bedrijf. Hierdoor verwacht Adidas voor heel 2026 een bedrijfswinst van circa 2,5 miljard euro, tegenover de eerder geraamde 2,3 miljard euro.
Groei in sportcategorieën en uitdagingen in lifestyle
Volgens Adidas-directeur Bjørn Gulden dragen investeringen in marketing en productinnovatie bij aan de groei in belangrijke sportcategorieën.
"Onze investeringen in innovatie werpen hun vruchten af. Dat blijkt niet alleen uit geweldige overwinningen, verhalen en prestaties, maar ook uit sterke en winstgevende groei in Football, Running en Training. Onze fantastische ontwerpers en ontwikkelteams hebben nieuwe kledingcollecties gecreëerd waar wereldwijd veel vraag naar is. Deze collecties stimuleren momenteel de groei van ons lifestylesegment", aldus Gulden.
Tegelijkertijd ziet het bedrijf uitdagingen in bepaalde marktsegmenten. "Het lifestyle-schoeiselsegment staat momenteel onder druk, voornamelijk door overtollige voorraden en veel kortingsacties in de markt. We weten echter dat deze situatie op termijn weer normaliseert. In de huidige omstandigheden richten we ons niet op het maximaliseren van de resultaten op korte termijn. In plaats daarvan blijven we gedisciplineerd werken aan een sterke basis voor duurzame en winstgevende groei, met onze middellangetermijndoelstellingen als uitgangspunt", aldus Gulden.
Adidas publiceert de volledige financiële resultaten over het derde kwartaal op 29 oktober 2026.
OF LOG IN MET