Moschino-moeder Aeffe ziet verlies oplopen en omzet dalen in Q1
bezig met laden...
Het Italiaanse modebedrijf Aeffe Spa zakt steeds dieper in de rode cijfers. De groep achter de merken Alberta Ferretti, Philosophy di Lorenzo Serafini, Moschino en Pollini kampte in het eerste kwartaal met een dalende wereldwijde consumptie.
- Aeffe Spa, het moederbedrijf van merken als Moschino, ziet de omzet dalen met 23,3 procent in het eerste kwartaal.
- Het nettoverlies van de groep bedroeg 10,1 miljoen euro, een verslechtering ten opzichte van het verlies van 5,6 miljoen euro in 2024.
- Ondanks de verliezen blijft Aeffe Spa investeren in de ontwikkeling van de merken Moschino, Alberta Ferretti en Pollini.
De geconsolideerde omzet bedroeg 61,7 miljoen euro, vergeleken met 80,2 miljoen euro in 2024. Dit is een daling van 23,3 procent bij constante wisselkoersen. De geconsolideerde negatieve EBITDA was 1,5 miljoen euro, vergeleken met een EBITDA van 6,3 miljoen euro in 2024.
Het nettoverlies van de groep bedroeg 10,1 miljoen euro, vergeleken met een verlies van 5,6 miljoen euro in 2024. De netto financiële schuld, inclusief het effect van IFRS 16, bedroeg 170,3 miljoen euro, een daling ten opzichte van een schuld van 239,5 miljoen euro per 31 maart 2024.
De financiële schuld per 31 maart 2025, exclusief het effect van IFRS 16, bedroeg 90,5 miljoen euro, een verbetering ten opzichte van de 137,2 miljoen euro die werd geregistreerd per 31 maart 2024.
Massimo Ferretti, bestuursvoorzitter van Aeffe Spa, deelt in een verklaring: “De algemene wereldwijde vertraging in consumptie heeft een impact gehad op zowel de wholesale- als de retailkanalen, wat terug te zien is in de resultaten van onze groep in het eerste kwartaal van het jaar. Deze situatie, die wordt verwacht voor het eerste deel van het lopende jaar, heeft ons niet onvoorbereid getroffen en we blijven processen implementeren om activiteiten en alle operationele kosten te rationaliseren. We kijken met positiviteit en hernieuwd vertrouwen uit naar een herstel van de retailmarkt in de komende maanden en blijven investeren in de ontwikkeling van de merken Moschino, Alberta Ferretti en Pollini."
This article was translated to English using an AI tool.
FashionUnited uses AI language tools to speed up translating (news) articles and proofread the translations to improve the end result. This saves our human journalists time they can spend doing research and writing original articles. Articles translated with the help of AI are checked and edited by a human desk editor prior to going online. If you have questions or comments about this process email us at info@fashionunited.com
Dit artikel is in het Nederlands vertaald met behulp van een AI-tool.
FashionUnited gebruikt AI taaltools om het vertalen van (nieuws)artikelen te versnellen en de vertalingen te proeflezen om het eindresultaat te verbeteren. Dit bespaart onze menselijke journalisten tijd die ze kunnen besteden aan onderzoek en het schrijven van eigen artikelen. Artikelen die met behulp van AI zijn vertaald, worden gecontroleerd en geredigeerd door een menselijke bureauredacteur voordat ze online gaan. Als je vragen of opmerkingen hebt over dit proces, stuur dan een e-mail naar info@fashionunited.com.