Circulr. breidt inzamelnetwerk voor sportkleding uit naar 700 verenigingen

De Nederlandse start-up Circulr. breidt zijn netwerk voor de inzameling van gebruikte sportkleding uit van 220 naar ongeveer 700 sportverenigingen. Dat meldt het bedrijf in een persbericht. De groei komt voort uit een samenwerking met Rabobank, die verenigingen binnen haar netwerk gaat aansporen om mee te doen. Voor de recycling van polyester werkt Circulr. samen met de Turkse textielproducent Kipaş Textile.

In 2024 startte Circulr. met ClubHub, een inzamelpunt bij sportclubs voor gebruikte sportkleding en materialen. Binnen twee jaar deden 220 verenigingen mee.

Van gebruikte sportkleding naar nieuw garen

Ingezamelde polyester sportkleding wordt verwerkt met FibR-e, een moleculair recyclingsysteem van Kipaş Textile en Meltem Kimya. Het textiel wordt zo omgezet in nieuwe grondstoffen en garens, waarvan productiepartners weer stoffen en kleding maken. "Nu hebben we ook de stap naar industriële schaal gezet," zegt medeoprichter Kim Lammers in een toelichting van het bedrijf.

De polyesterroute is onderdeel van Made of Sport, waarin Circulr. inzameling, recyclingtechnologie, garen- en stoffenproducenten en productiepartners aan elkaar koppelt. Merken kunnen zo instappen zonder zelf een volledige keten op te bouwen. Voor andere materiaalstromen ontwikkelt het bedrijf aanvullende routes. "Er bestaat niet één technologie die alle sportmaterialen circulair kan maken," aldus medeoprichter Floris Verheij.

Inmiddels hebben onder meer The Indian Maharadja, JDH, Blue Loop Originals en Groenendijk Bedrijfskleding zich aangesloten. Volgens Circulr. lopen er gesprekken met Nederlandse retailers en meerdere internationale sportmerken. "We zijn zelf geen sportmerk dat gerecyclede kleding produceert, we bouwen de infrastructuur waarmee sportmerken circulair kunnen worden," zegt Verheij.


OF LOG IN MET
Circulr.
Rabobank
Recycling