• Home
  • Nieuws
  • Business
  • The Fashion Pact en Fashion for Good lanceren Circular Fibre Collective

The Fashion Pact en Fashion for Good lanceren Circular Fibre Collective

Grote spelers in de circulaire modewereld lanceren een nieuw sectoroverschrijdend initiatief. Het doel is de adoptie en opschaling van textiel-naar-textiel (T2T) gerecyclede en next generation vezels te versnellen.

Het Britse The Fashion Pact en de Nederlandse organisatie Fashion for Good introduceren samen het Circular Fibre Collective. Dit initiatief pakt de barrières aan in het huidige, onsamenhangende landschap van vraag en aanbod voor T2T-vezels.

De organisaties, handelend met strategisch inzicht van de Ellen MacArthur Foundation, stellen dat verschillende factoren de wijdverbreide adoptie van dergelijke materialen in de mode belemmeren. Denk aan een gefragmenteerde vraag, onvoldoende financiering, een gebrek aan goed ontwikkelde recyclinginfrastructuur en ondersteunend beleid. Een gezamenlijke aanpak is nodig om vooruitgang te boeken.

Volgens een rapport van de Boston Consulting Group en Fashion for Good kan de sector, bij volledige mobilisatie, tot twee miljoen ton aan gerelateerd materiaal realiseren. Dit zou het aandeel van deze materialen in de wereldwijde vezelproductie helpen groeien van minder dan één procent naar acht procent in 2030.

Via het collectief bieden de organisaties een raamwerk voor merken en leveranciers. Dit faciliteert vrijwillige vormen van vraag en creëert ruimte voor investeringen en ondersteunend beleid. De missie is om meer vertrouwen te wekken bij innovators, leveranciers en financiers om te investeren in en op te schalen naar circulaire vezeloplossingen.

Het raamwerk van het collectief bestaat uit twee pijlers. De eerste, ‘Adoption enablers’, onder toezicht van The Fashion Pact, richt zich op het opbouwen van vrijwillige vormen van gebundelde vraag en het ondersteunen van niet-bindende toezeggingen.

De tweede pijler, ‘Practical adoption tools’, helpt merken commerciële barrières voor adoptie te overwinnen. Hieronder vallen de Fibre Club en Toolkit van Fashion for Good, die beide commercialisering stimuleren.

Dit artikel is in het Nederlands vertaald met behulp van een AI-tool.

FashionUnited gebruikt AI taaltools om het vertalen van (nieuws)artikelen te versnellen en de vertalingen te proeflezen om het eindresultaat te verbeteren. Dit bespaart onze menselijke journalisten tijd die ze kunnen besteden aan onderzoek en het schrijven van eigen artikelen. Artikelen die met behulp van AI zijn vertaald, worden gecontroleerd en geredigeerd door een menselijke bureauredacteur voordat ze online gaan. Als je vragen of opmerkingen hebt over dit proces, stuur dan een e-mail naar info@fashionunited.com.


OF LOG IN MET
Circulariteit
Duurzaamheid
Ellen MacArthur Foundation
Fashion For Good
Fashion Pact
The Fashion Pact