• Home
  • Nieuws
  • Business
  • The Platform Group meldt forse groei in de eerste negen maanden

The Platform Group meldt forse groei in de eerste negen maanden

De e-commercegroep uit Düsseldorf, The Platform Group AG, verhoogt de omzet en winst fors in de eerste drie kwartalen van het lopende boekjaar 2025. Naar aanleiding van de recente ontwikkeling bevestigt het management donderdag zijn jaarprognoses.

In de periode van januari tot september bedroeg de groepsomzet 531,6 miljoen euro, een stijging van 43,2 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Volgens het bedrijf bedroeg de organische groei 26,3 procent. Daarnaast droegen talrijke overnames bij aan de aanzienlijke groei. Het bruto handelsvolume (GMV) steeg zelfs met 48,4 procent tot 902,1 miljoen euro.

Ook het resultaat van de bedrijfsgroep liet een forse stijging zien. Mede dankzij een stijging van de brutomarge van 35,4 naar 36,7 procent, groeide het resultaat voor rente, belastingen en afschrijvingen (EBITDA) met 49,2 procent tot 59,4 miljoen euro. Gecorrigeerd voor bijzondere posten steeg het met 86,2 procent tot 45,8 miljoen euro. De nettowinst bedroeg 41,7 miljoen euro, een stijging van 63,5 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

Het management bevestigt zijn prognoses

CEO Dominik Benner is tevreden met de huidige ontwikkeling. “Onze focus ligt op winstgevende, organische groei. We hebben het aantal retailers verder verhoogd en onze positie in bestaande sectoren versterkt”, aldus zijn verklaring. “De gerichte versterking van onze positie in de verschillende sectoren zal op de lange termijn de veerkracht en aantrekkelijkheid van ons financiële profiel verhogen en onze strategische slagkracht verder uitbouwen.”

Mede door de ‘reeds zichtbare, positieve ontwikkelingen’ in het vierde kwartaal, is het management ‘optimistisch over het behalen van onze gestelde doelen voor het hele jaar’", aldus Benner. Het bedrijf bevestigde ook zijn in oktober verhoogde middellangetermijnprognoses. Voor het komende boekjaar 2026 streeft de groep dus nog steeds naar een gecorrigeerde EBITDA tussen de 70 en 80 miljoen euro en een omzet van meer dan 1,0 miljard euro.

Dit artikel is in het Nederlands vertaald met behulp van een AI-tool.

FashionUnited gebruikt AI taaltools om het vertalen van (nieuws)artikelen te versnellen en de vertalingen te proeflezen om het eindresultaat te verbeteren. Dit bespaart onze menselijke journalisten tijd die ze kunnen besteden aan onderzoek en het schrijven van eigen artikelen. Artikelen die met behulp van AI zijn vertaald, worden gecontroleerd en geredigeerd door een menselijke bureauredacteur voordat ze online gaan. Als je vragen of opmerkingen hebt over dit proces, stuur dan een e-mail naar info@fashionunited.com.


OF LOG IN MET
The Platform Group
The Platform Group AG