De 7 badmodetrends voor de zomer van 2027, gespot op GCSW
Madrid – Tijdens een bijzonder warme zomer richten we onze blik op de afgelopen editie van de Gran Canaria Swim Week (GCSW). Dit evenement is de enige officieel erkende catwalk in Europa die gespecialiseerd is in badmode. We blikken terug op de zeven belangrijkste trends van de laatste editie, die het komende lente/zomerseizoen van 2027 zullen domineren.
De focus ligt niet op de huidige campagne van 2026, maar op die van 2027. Dit geeft ons een jaar voorsprong op de trends die de stranden, zwembaden en vakantieoorden zullen domineren. Dit is het grote voordeel van de nieuwe positionering op de kalender, die de catwalk van Gran Canaria in de editie van 2026 introduceerde. Het evenement vond plaats van 24 tot 27 juni. FashionUnited was ook dit jaar weer aanwezig op uitnodiging van de organisatie. Het platform staat onder leiding van Minerva Alonso, wethouder van Economische Ontwikkeling van de Eilandraad van Gran Canaria. In een interview, ongeveer een maand geleden, benadrukte zij dat de catwalk door deze aanpassing in de planning op het ‘ideale moment van het jaar’ plaatsvindt. Dit versterkt het professionele karakter van het evenement en trekt meer belangstelling van nationale en internationale inkopers.
Deze beslissing versterkt GCSW niet alleen als professioneel evenement, maar ook als platform voor het ontdekken van de belangrijkste badmodetrends voor het komende seizoen. Deze informatie is zeer nuttig voor inkopers, die het evenement op Gran Canaria als een steeds belangrijker ijkpunt zien voor het samenstellen van hun inkooporders voor het komende zomerseizoen. De laatste editie van GCSW is het startpunt van een kalender die wordt voortgezet met belangrijke branche-evenementen. Voorbeelden zijn de internationale beurs White Milano van 24 tot 27 september en Tranoï Paris van 1 tot 4 oktober. Beide evenementen zijn gericht op de presentatie van de lente/zomer 2027-collecties. We duiken nu in dit seizoen met de zeven belangrijkste trends van de Gran Canaria Swim Week. Voor elke dag van de week kiezen we een trend, wat de veelzijdigheid en rijkdom van de getoonde voorstellen benadrukt.
1. (Maandag) Geometrisch
Geometrische prints en snitten zijn een van de belangrijkste badmodetrends voor het komende lente/zomerseizoen van 2027. Ze brengen ‘visuele orde’ op stranden en bij zwembaden, een perfecte, rustige start van de week. Dit blijkt uit de ontwerpen die tijdens de laatste editie van GCSW werden gepresenteerd door het Valenciaanse merk Dolores Cortés, het Sevilliaanse Gogana en de ontwerpster Núria González uit Gran Canaria.
2. (Dinsdag) Wijnrood
De temperatuur stijgt, maar met de ingetogen elegantie die past bij een dinsdag, ver weg van de hectiek van het weekend. We zien de altijd uitdagende en trendy kleur rood. Een opvallende nieuwigheid is de voorkeur voor wijnrode tinten. Dit werd getoond op de catwalk van GCSW met creaties van de Barcelonese Camila CTG, winnares van de prijs voor de Beste Collectie van 2026, de Britse Melissa Odabash en de grote ontwerper Pedro Palmas uit Gran Canaria. Hij zette de catwalk in vuur en vlam met een suggestief badpak met ‘cut-out’-details en een halternek. Dit kledingstuk toont aan dat badmode dezelfde taal spreekt als couture.
3. (Woensdag) Turkoois en roze (samen en apart)
We blijven bij de kleurtrends en richten de aandacht op turkooisgroen en fuchsia-roze. Deze kleuren zullen volgend seizoen de sfeer op elk strand of bij elk zwembad bepalen. Beide tinten zorgen voor een levendige en energieke uitstraling, ideaal om een woensdag op te fleuren. Ze kunnen zowel apart als gecombineerd gedragen worden. Opvallende ontwerpen in deze trend waren te zien bij de ontwerpster Sandra Jaurrieta uit Gran Canaria, winnares van de prijs voor de Beste Opkomende Collectie, en bij het eveneens uit Gran Canaria afkomstige merk Sirago. Deze creaties tonen aan dat turkoois en roze dezelfde Caribische en tropische sfeer kunnen oproepen als de meer traditionele en minder trendy figuratieve jungleprints.
4. (Donderdag) Klei en aarde
Als een afgeleide van de wijnrode trend zien we klei- en aardetinten als een belangrijke trend in de badmode voor het lente/zomerseizoen van 2027. Deze trend gaat verder dan alleen deze twee kleurtinten. Het bevestigt dat elementen uit de aarde en de natuur de belangrijkste trend van het komende seizoen zullen zijn. In lijn hiermee zijn er enkele bijzonder suggestieve ontwerpen. Denk aan het aardebruine badpak van het merk Chacho SVNRS uit Gran Canaria, winnaar van de White Milano Prijs op deze editie van GCSW. Of het moddergrijze herenbadpak van ontwerpster Elena Morales, eveneens uit Gran Canaria, en de kleigrijze bikini met afgeronde lijnen van de Britse Melissa Odabash.
5. (Vrijdag) Jaren 2000
Nu het weekend voor de deur staat, is het tijd om de rust van de afgelopen dagen achter ons te laten en ons over te geven aan de hectiek van de vakantieperiode. De perfecte trend hiervoor is de ‘jaren 2000’-stijl. Deze trend, met uitdagende snitten, bedrukte T-shirts en materiaalcombinaties in de stijl van Custo Barcelona, werd op de GCSW-catwalk gepresenteerd door de merken Chacho SVNRS en Volcano Blood uit Gran Canaria, en Waiola uit Tenerife.
6. (Zaterdag) Zwart-wit
Na de vrijheid van de vorige dag is het tijd om de rust te herstellen. Wat is er beter voor een zaterdag dan de tijdloze en onfeilbare combinatie van zwart en wit? Deze kleuren zullen, zoals elk jaar, ook in het lente/zomerseizoen van 2027 weer een trend zijn. Voor dit seizoen zijn de ontwerpen van Palmas, Melissa Odabash en Dolores Cortés bijzonder aantrekkelijk.
7. (Zondag) Maritiem
Als hoogtepunt van alle trends voor het komende seizoen, en als perfecte afsluiting van deze virtuele week van esthetische stromingen, presenteren we op zondag de ‘maritieme’ trend. Deze trend gaat verder dan de traditionele marineblauwe kleuren en nautische invloeden. In lijn met wat we eerder zagen, ligt de focus op elementen uit de zee. De zee is de belangrijkste inspiratiebron voor deze trend, die op de GCSW-catwalk werd verdedigd door het Barcelonese merk Camila CTG. Dit leverde hen terecht de prijs voor de Beste Collectie op. Uit hun voorstel lichten we een badpak met koraalmotieven, een juweelbikini met netdetails en een andere bikini met een schelpvormig silhouet en een net-overlay uit.
- Ontdek de 7 belangrijkste trends voor lente/zomer 2027, gespot op de Gran Canaria Swim Week (GCSW). Na de laatste editie bevestigt deze catwalk haar positie als dé referentie voor badmode in Europa.
- De verplaatsing van GCSW naar juni stelt inkopers en professionals in staat om op trends te anticiperen. Dit versterkt het profiel van het evenement als een belangrijke professionele bijeenkomst op de badmodekalender.
- De belangrijkste trends voor 2027 zijn geometrische prints, wijnrood, de combinatie van turkoois en roze, aardetinten zoals klei en aarde, de esthetiek van de jaren 2000, klassiek zwart-wit en een vernieuwde maritieme trend geïnspireerd op de zee.