Geen bont uit Nederlandse Zara
bezig met laden...
Zara Nederland heeft toegezegd dat alle kleding en accessoires waarin bont is verwerkt uit de Nederlandse filialen van het modeketen zal worden verwijderd. Daarop heeft de stichting Bont voor Dieren een op handen zijnde protestactie tegen Zara afgeblazen.
Woensdagochtend stuurde Bont voor Dieren een persbericht uit dat het die middag een protestactie voor de deur van de Zara vestiging in Rotterdam had gepland. De stichting wilde het publiek oproepen het ongenoegen over het gebruik van bont aan de modezaak kenbaar te maken. Daartoe zouden klanten en passanten een protestkaart kunnen ondertekenen. Actievoerders zouden borden dragen met daarop; 'Zara, make love not fur' en 'Zara, voor domme bontjes'. Deze actie is echter op het laatste moment afgeblazen toen bekend werd dat Zara Nederland de verkoop van bont stop zet.
Bont voor Dieren verklaarde tot de actie te hebben willen overgaan nadat de afgelopen weken "tientallen" meldingen over de bontverkoop van Zara binnen waren gekomen en een aanschrijving door de stichting aanvankelijk geen resultaat opleverde. Zara Nederland zou daarop hebben verklaard dat de brief was doorgestuurd en dat een reactie vanuit het hoofdkantoor in Spanje zou worden gegeven. Dit duurde Bont voor Dieren te lang en om haar eis kracht bij te zetten werd een actie op poten gezet.
Het bont dat Zara in het assortiment voerde was verwerkt in mutsen, vesten, kragen en tasjes en zou voornamelijk uit China afkomstig zijn. China is berucht om het gebrek aan controle op de bontproductie.
Inmiddels zijn kleding en accessoires met bont uit alle filialen van Zara verwijderd. Bont voor Dieren heeft verklaard dat het de bontverkoop in Nederlandse winkels nauwlettend zal blijven volgen en waar nodig actie voeren om winkels helemaal bontvrij te krijgen. De stichting heeft ook gemeld dat het enkele kledingstukken met bont heeft aangetroffen in de collectie van Mango en dat ook deze kledingzaak onlangs is aangeschreven.