Inditex doneert 1,37 miljoen euro aan het Rode Kruis voor noodhulp na aardbeving in Colombia
Inditex kondigt maandag een donatie aan van vijf miljard Colombiaanse peso. Dit bedrag, omgerekend 1,37 miljoen euro, is voor de slachtoffers van de aardbeving in Colombia.
Een aardbeving met een kracht van 7,4 treft op 10 augustus het westen van Colombia. Het is de dodelijkste en meest verwoestende beving van deze eeuw in het land. De bijdrage van Inditex versterkt de medische noodhulp en waarborgt de continuïteit van de gezondheidszorg in de getroffen gebieden, aldus het bedrijf in een verklaring.
De donatie verloopt via het Spaanse Rode Kruis en in coördinatie met de Internationale Federatie van Rode Kruis- en Rode Halve Maanverenigingen (IFRC). De financiering ondersteunt ook de inzet van gespecialiseerd personeel en mobiele gezondheidsdiensten. Daarnaast is het geld voor de aanschaf van medische apparatuur en benodigdheden voor de zorg aan de slachtoffers.
Naast deze bijdrage opent Inditex een kanaal voor vrijwillige donaties van zijn medewerkers in Spanje. Deze donaties worden toegevoegd aan de bijdrage van het bedrijf aan het Colombiaanse Rode Kruis.
Inditex heeft ongeveer 60 winkels in Colombia, waaronder vestigingen van Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius en Oysho, volgens de meest recente jaarresultaten van de groep.
De aardbeving met een kracht van 7,4 treft stedelijke centra in Colombia, zoals Cali en Pereira, en afgelegen gebieden in het departement Chocó. Volgens het laatste rapport van de Nationale Eenheid voor Rampenrisicobeheer (UNGRD) heeft de aardbeving aan minstens 298 mensen het leven gekost. Er zijn 3.935 gewonden en 320 vermisten.