Fabienne Chapot lanceert eerste eyewearcollectie met EyeCare
bezig met laden...
Het Amsterdamse modemerk Fabienne Chapot breidt uit naar een nieuwe categorie met zijn eerste eigen eyewearcollectie. Het merk ontwikkelde de lijn het afgelopen jaar samen met EyeCare, specialist in optiek en oogzorg.
De eerste optische collectie maakt deel uit van herfst/winter 2026 en telt vijf monturen in twee kleurvarianten. Het aanbod loopt van slanke, op de jaren negentig geïnspireerde silhouetten tot een vernieuwde aviator en opvallende oversized monturen. Volgens het merk combineert elk ontwerp een vrouwelijke, expressieve uitstraling met de kenmerkende details van Fabienne Chapot.
“Eyewear voelt als een heel natuurlijke uitbreiding van Fabienne Chapot. We willen onze klanten steeds meer mogelijkheden bieden om hun persoonlijke stijl uit te drukken, en een bril speelt daarin een belangrijke rol”, zegt oprichter Fabienne Chapot. “Met deze collectie brengen we onze herkenbare signatuur naar een nieuwe categorie, met ontwerpen die zowel stijlvol als uitgesproken zijn.”
Design van het merk, optiekkennis van EyeCare
Fabienne Chapot neemt het design voor zijn rekening, terwijl EyeCare zijn specialistische kennis van optiek en oogzorg inbrengt. De EyeCare Groep werd in 2021 opgericht door acht optiekbedrijven en is actief in het hogere segment van de optiekmarkt.
Zonnebrillen volgen in februari
De optische collectie is sinds 26 oktober verkrijgbaar bij geselecteerde EyeCare-opticiens in Nederland en België. In februari 2027 volgt de eerste zonnebrillencollectie, die naast geselecteerde EyeCare-winkels ook via de webshop en de Fabienne Chapot-boetieks verkrijgbaar wordt.