Groep Alain Broekaert (GAB): De atypische Belgische modedistributeur richt pijlen op de Nederlandse markt

Belgische modedistributeur Groep Alain Broekaert omschrijft zich als een ‘atypische modedistributeur’. Mocht een dergelijke omschrijving vragen oproepen, dan zal een eerste antwoord gevonden worden in de locatie van de Nederlandse showroom die een klein jaar geleden geopend is. Middenin het pittoreske Laren is de groep te vinden in een oud woonhuis dat voorheen ook functioneerde als balletschool.
Het verschil tussen een distributeur en agent

Een modemerk kan een distributeur inschakelen. Dat is een zelfstandige tussenpersoon die de lokale markt gaat bewerken. Distributeurs importeren producten om door te verkopen, het zijn wederverkopers. Zij houden dus voorraad aan en leveren zelf uit aan de klanten. Een van de belangrijkste verschillen ten opzichte van een agent is dat een distributeur het economisch risico draagt. Omdat de distributeur voor eigen rekening en risico handelt, heeft hij ook meer vrijheid. Hij kan bijvoorbeeld zelf bepalen voor welke prijs hij de kleding in de markt zet (met andere woorden: distributeurs bepalen hun eigen winstmarge) en hoe of via welke kanalen hij de producten verkoopt. Distributeurs doen ook meer service, denk aan klachtenafhandeling.

Wil je meer weten over de werkzaamheden, ofwel de taken en verantwoordelijkheden van een agent? Lees hier dan: Wat doet een (mode)agent?.

De enige aanwijzing dat hier een modedistributeur zit, zijn de letters GAB op de gevel van het huis. Wie vervolgens binnenstapt wordt ruimte na ruimte verrast door kledingrails. De Belgische groep heeft in het nieuwe onderkomen in Laren 400 vierkante meter tot zijn beschikking. Een stuk minder dan in Ternat, België, waar de groep ruim 5.000 vierkante meter heeft voor de voorraden en presentatie van merken. “We willen rustig aan groeien,” zo benadrukt oprichter en naamgever Alain Broekaert.


OF LOG IN MET
GAB
Groep Alain Broekaert
Spotlight
Workinfashion