Inditex boekt recordwinst van 2,98 miljard euro bij omzetgroei van 7,6 procent in eerste halfjaar

Madrid – De Spaanse modegigant Inditex, moederbedrijf van populaire modeketens als Bershka, Massimo Dutti en vlaggenschip Zara, presenteert vandaag de resultaten over het eerste halfjaar van boekjaar 2026. In de periode van 1 februari tot en met 31 juli behaalde het bedrijf opnieuw recordcijfers in zowel omzet als winst.

Volgens de gegevens die het bedrijf indiende bij de Spaanse beurswaakhond CNMV, sloot Inditex de eerste helft van 2026 af met een totale netto-omzet van 19,755 miljard euro — een stijging van 7,6 procent ten opzichte van de 18,357 miljard euro in dezelfde periode vorig jaar. Bij een constante wisselkoers loopt de omzetgroei zelfs op tot 9,2 procent. Met dit omzetrecord voor een eerste halfjaar laat Inditex een duidelijke groeiversnelling zien: de omzetgroei over heel 2025 bedroeg 3,20 procent, in het eerste kwartaal van 2026 was dat 5,8 procent, en in het tweede kwartaal versnelde de groei naar 9,14 procent.

Ook op winstgebied is er sprake van een record: de nettowinst komt uit op 2,98 miljard euro, een stijging van 6,8 procent ten opzichte van de 2,791 miljard euro in de eerste helft van vorig jaar. Deze winstgroei overtreft ruimschoots de 0,8 procent uit de eerste helft van 2025 en de 5,84 procent over heel het boekjaar 2025.

CEO Óscar García Maceiras zegt in een verklaring van het bedrijf: "Deze uitstekende resultaten tonen de buitengewone inzet van onze teams. In een zeer complexe mondiale omgeving slagen zij erin om onze klanten wereldwijd elke dag het product en de mode-ervaring te bieden waar zij om vragen." Hij voegt daaraan toe dat ambitie, flexibiliteit en innovatie onderscheidende elementen zijn die het groeipotentieel van Inditex op de lange termijn versterken.

Algemene groei per keten

Een nadere blik op de cijfers laat zien dat elke keten in het eerste halfjaar groeide. Zara — inclusief Zara Home en Lefties — blijft koploper met een netto-omzet van 13,783 miljard euro (+4,81 procent). Daarnaast droegen bij: Bershka met 1,678 miljard euro (+16,7 procent), Stradivarius met 1,573 miljard euro (+18,54 procent), Pull&Bear met 1,261 miljard euro (+8,89 procent), Massimo Dutti met 988 miljoen euro (+10,39 procent) en Oysho, dat het halfjaar afsloot met 472 miljoen euro omzet (+21,34 procent).

Qua geografische spreiding geeft Inditex alleen algemene aandelen per regio. Het aandeel van Azië en de rest van de wereld daalt naar vijftien procent van de totale omzet (-1 procentpunt). Europa, exclusief Spanje, is goed voor 51,5 procent (+0,8 procentpunt), Amerika voor 17,9 procent (+0,1 procentpunt) en Spanje voor 15,6 procent van de totale groepsomzet (+0,1 procentpunt).

Omzet stijgt met negen procent aan begin van tweede halfjaar

Tot slot meldt Inditex dat de omzet aan het begin van het nieuwe herfst/winterseizoen — in de periode van 1 augustus tot en met 7 september — met negen procent is gegroeid ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Een bemoedigend signaal richting de afsluiting van boekjaar 2026, al verwacht Inditex wel een negatief valuta-effect van een procent op de omzet.

Samenvatting
  • Inditex behaalde in het eerste halfjaar van 2026 nieuwe records in omzet en winst: de netto-omzet steeg met 7,6 procent en de nettowinst met 6,8 procent.
  • Alle ketens van de groep groeiden, van Zara en Bershka tot Stradivarius, Pull&Bear en Massimo Dutti. Oysho sprong eruit met een stijging van 21,34 procent.
  • Het groeitempo versnelt: van 5,8 procent in het eerste kwartaal naar 9,14 procent in het tweede, gevolgd door een groei van negen procent aan het begin van de tweede jaarhelft.
Ook interessant:

OF LOG IN MET
Financiële resultaten
Inditex
Tweede kwartaal