• Home
  • Nieuws
  • Cultuur
  • Goed gehoed: Stedelijk Museum Almelo zet hoeden centraal in tentoonstelling

Goed gehoed: Stedelijk Museum Almelo zet hoeden centraal in tentoonstelling

Cultuur
Een hoed uit Frankrijk uit de jaren '20 van de twintigste eeuw. Credits: Foto door Frank Bakker Fotografie / via Stedelijk Museum Almelo
Door Caitlyn Terra

bezig met laden...

Scroll down to read more

Wie interesse heeft in de geschiedenis van hoeden, kan vanaf 2 mei zijn hart ophalen bij het Stedelijk Museum in Almelo. Het museum toont vanaf dat moment de nieuwe tentoonstelling ‘Goed gehoed, van klassiek tot excentriek’, zo deelt het museum mee in een persbericht.

De tentoonstelling zoomt in op de modegeschiedenis van hoedenmode in de twintigste eeuw. Er is een selectie gemaakt uit de collectie van verzamelaar Tiny Meihuizen, die naar verluidt de grootste collectie heeft van Nederland. De nadruk ligt vooral op de periode van 1900 tot 1970, toen waren hoeden een vast onderdeel van het straatbeeld. Denk bijvoorbeeld aan grote hoeden uit de Edwardiaanse tijdens, clochehoeden uit de jaren twintig, maar ook de ontwerpen van Dior en Elsa Schiaparelli.

‘Goed gehoed, van klassiek tot excentriek’ is van 2 mei tot en met 25 oktober 2026 te zien in het Stedelijk Museum Almelo.

Tentoonstelling