Decathlon en Zalando winnaars van vakprijzen Shopping Awards
bezig met laden...
Op donderdag 2 april zijn zowel de vak- als publieksprijzen uitgereikt van de Shopping Awards. Zoals altijd focust de Shopping Awards zich op ‘de beste webwinkels van Nederland’. Dit jaar was de vijfentwintigste editie van de uitreiking.
Twee bekende bedrijven vielen in de (vak)prijzen. Decathlon nam de DS Smith Sustainability Award mee naar huis. “Decathlon maakt circulariteit concreet en schaalbaar met het volledig geïntegreerde Second Life-assortiment. Door tweedehands producten onderdeel te maken van de klantreis, wordt duurzaam consumeren laagdrempelig en vanzelfsprekend. Initiatieven als reparatie, buy-back en ecodesign versterken die impact voor een breed publiek”, aldus de jury in het persbericht.
Zalando ging naar huis met de PostNL Innovatie & AI Award. “Zalando toont zich een technologisch koploper met de Virtual Fitting Room, waarmee een belangrijk probleem in fashion e-commerce wordt aangepakt. De oplossing helpt consumenten eenvoudig de juiste maat te kiezen en draagt aantoonbaar bij aan het verminderen van retouren. Daarmee combineert Zalando klantwaarde, innovatie en duurzaamheid in één sterke businesscase”, aldus de beargumentatie.
Naast vakprijzen werden ook nog publieksprijzen uitgereikt. Deze winnaars worden bepaald op basis van publieksstemmen en beoordelingen van vakexperts.
About You won in de categorie dames- en herenmode. Zeeman mocht de prijs voor baby- en kindermode mee naar huis nemen. Dutchies kwam als winnaar uit de bus in de categorie juweliers en mode accessoires. In de schoenencategorie stond VanHaren bovenaan en bij de warenhuizen ging Wehkamp naar huis met de prijs.