• Home
  • Nieuws
  • Mode
  • Selectie semi-finalisten voor LVMH Prize 2025 heeft een Nederlands tintje

Selectie semi-finalisten voor LVMH Prize 2025 heeft een Nederlands tintje

Door Caitlyn Terra

bezig met laden...

Scroll down to read more
Mode
Zomer SS24 Credits: Zomer SS24 via Lucien Pages

Stimuleringsprijs LVMH Prize heeft de selectie van semi-finalisten voor de 2025-editie bekendgemaakt. Onder de twintig gelukkigen bevinden zich ook de oprichters van het Nederlandse merk Zomer, zo blijkt op de site van de wedstrijd.

Het merk Zomer is opgericht door Danial Aitouganov en Imruh Asha. Het merk toonde inmiddels al diverse keren de collecties tijdens Paris Fashion Week. De omschrijving van ‘Zomer’ is: ‘Een caleidoscoop van kleur, onverwachte texturen en experimentele silhouetten - zoekende naar een balans tussen een kinderlijke speelsheid en verfijning’.

Aitouganov won in 2016 de Lichting Award tijdens Amsterdam Fashion Week voor zijn afstudeercollectie.

Onder de twintig genomineerden zijn diverse andere bekende namen te vinden. Zo is er bijvoorbeeld Sinéad O’Dwyer (winnaar van de Zalando Visionary Award in 2024), Tolu Coker, Yasmin Mansour, Mpfen en Alain Paul.

De LVMH Prize is een stimuleringsprijs voor modeontwerpers onder de 40 die minimaal twee collecties hebben geproduceerd. Vaak zorgt het winnen van de prijs voor een internationale boost. Zo zijn eerdere winnaars onder andere Simon Porte Jacquemus, Thebe Magugu en Nensi Dojoka.

LVMH Prize
zomer